Каталог ювелірних прикрас

Гавань для твердих заощаджень: ринок золота у 2022 році

26 серпня 2022 р.
Гавань для твердих заощаджень: ринок золота у 2022 році

Зміст:

  1. Що відбувається на ринку золота зараз?
  2. Вплив війни на зростання цін на золото
  3. Що чекає на ринок золота: прогнози експертів

Війни неминуче призводять до важкої економічної кризи та масштабного зростання інфляції. На фоні військових подій в Україні, як повідомляє Держстат, річна інфляція у липні прискорилася до 22,2% (порівняно з 21,5% у червні). За прогнозами, інфляційний тиск зберігатиметься й надалі. А це означає, що краще завчасно подбати про захист заощаджень від девальвації.

Золото – це перевірений часом інструмент, що гарантує довгостроковий захист заощаджень. Ціни на жовтий метал, на відміну від валюти, коливаються більш плавно. У окремі періоди вони можуть падати, попри зростання споживчих цін, але потім неодмінно візьмуть своє. Потрібно лише дочекатися слушного моменту.

Як нова воєнна реальність вплинула на золото? Чого далі чекати від цін на жовтий метал? Голдмарт зібрав свіжі котирування та прогнози провідних лідерів галузі.

Що відбувається на ринку золота зараз?

Що відбувається на ринку золота зараз?

Переваги золота як захисного активу найбільше проявляються в кризові часи і в період зростаючої інфляції. У 2022 році на фоні військової агресії росії розігрався саме такий сценарій.

Якщо весною фіксувалося стабільне зростання цін на жовтий метал, то влітку котирування дещо впали. На це вплинули такі фактори:

  • Посилення грошово-кредитної політики світових центробанків, які борються з інфляцією;
  • Підвищення процентних ставок;
  • Скорочення програм викупу активів.

Зараз інфляція не лише в Україні, а й у світі продовжує зростати. А це, як кажуть аналітики, одна з ознак того, що жовтий метал триматиметься на плаву і ще покаже себе.

Вплив війни на зростання цін на золото

За перші три місяці 2022 року світовий попит на золото зріс на 34%. Як писав Reuters з посиланням на Всесвітню раду з золота (WGC), це був найвищий рівень за останні три роки.

Глобальний попит на золото по галузях

Підтримку металу надає турбулентність на ринку, а також побоювання інвесторів за світову економіку на фоні санкцій проти РФ. Котирування на торгах на початку березня 2022 року підскочили до $1943 за унцію. Востаннє таке спостерігалося менше року тому.

Але вже влітку підвищення процентних ставок у США для стримування інфляції, а також зростання долара спровокували зниження вартості золота до $1774 за унцію. Вперше з середини травня вартість металу впала нижче $1800.

Динаміка цін на золото у серпні 2022 року / Kitco News

В серпні жовтий дорогоцінний метал торгується за ціною в середньому близько $1780. Котирування періодично знижуються, але ціна все одно вирівнюється через побоювання зростаючої інфляції у світовій економіці і на ключових ринках єврозони.

Що чекає ринок золота: прогнози експертів

Аналітики сходяться на думці, що в умовах інфляційного шоку золото залишається найпопулярнішим активом-“притулком”, у якого немає альтернатив. Сильним стимулюючим чинником є страх інфляції, невизначеності. На думку експертів, золото створює "подушку безпеки" у разі нелегких криз у країні. У короткостроковій перспективі навряд чи вдасться заробити на твердому металі. Але з ним ви зможете почуватися безпечніше, хоч б від думки, що ваші заощадження не знецінюються від повоєнної інфляції.

Прогноз від Всесвітньої ради з золота

Прогноз від Всесвітньої ради з золота

У Всесвітній раді з золота (WGC) вважають, що інвестиції в золото будуть й далі зростати в 2022 році, тоді як споживання може дещо знизитися. На це впливатиме зростання цін і повсюдний економічний спад.

Прогноз від інвестиційного банку Goldman Sachs

Як повідомляє Kitco News, один із найбільших у світі інвестиційних банків Goldman Sachs підвищив прогноз зростання цін на золото на кінець 2022 року на 40% - від $1820 до $2500 за унцію. У банку вважають, що це зумовлено високою інфляцією. У звіті зазначається, що золото є фізичним активом без зобов'язань, тому його вартість не може бути знецінена інфляцією, як інші активи, такі як облігації чи акції.

Таких оптимістичних прогнозів дотримується і Майк МакГлоун, старший стратег Bloomberg Intelligence. На його думку, досягнення золотом позначки в $2000 - це лише питання часу, оскільки його виробництво у світі обмежене.

Прогноз від британської консалтингової компанії Capital Economics

Прогноз від британської консалтингової компанії Capital Economics

А ось згідно з останнім прогнозом Capital Economics, вартість золота, швидше за все, впаде до $1650 до кінця поточного року, але потім знову вирівняється. Аналітики вважають, що ціни на жовтий метал зараз наближаються до циклічного дна на фоні посилення грошово-кредитної політики у США. Але інфляція в США ще не досягла свого піку, тому дорогоцінний метал може показати кращі результати.

***

Світові експерти в галузі дорогоцінних металів досить обережні у формулюваннях, оскільки залишається невизначеність щодо перспектив світової економіки та впливу на неї війни в Україні. Подальші сценарії зниження/зростання цін на золото залежатимуть від того, чи зможуть найбільші економіки світу уникнути масштабної рецесії.