В чому різниця між фіанітом, цирконом та цирконієм?

27 жовтня 2023 р.
В чому різниця між фіанітом, цирконом та цирконієм?

У світі дорогоцінних каменів і мінералів іноді буває надзвичайно легко заплутатися, особливо коли вони виглядають, на перший погляд, подібно. Люди, які не мають глибоких знань у гемології, можуть не помічати відмінностей між ними. Проте відмінності існують і є досить суттєвими.

Важливо відзначити, що інколи в маркуванні цих каменів може виникати плутанина, і фіаніт часто помилково називають "цирконом". Однак це не є правильним.

Фіаніт і циркон - це два різних мінерали з різним походженням і хімічним складом. Фіаніт - це штучно вирощений мінерал, в той час, як циркон є натуральним.

Якщо ретельно розглянути ці камені, відзначимо, що всередині циркону можна побачити дрібні включення, тоді як фіаніт відрізняється ідеально гладкою структурою, чистотою і прозорістю. Крім того, фіаніт має більший ваговий показник у порівнянні з натуральним цирконом.

В чому різниця між фіанітом, цирконом та цирконієм?

Попри схожі назви, ці камені різняться як за хімічним складом, так і за походженням, і мають різні характеристики та властивості.

  1. Циркон - натуральний напівдорогоцінний камінь, який може мати різний колір в залежності від домішок. Він відзначається низьким рівнем радіоактивності і є досить крихким. Завдяки алмазному блиску циркон часто використовується в прикрасах як замінник діамантів.
  2. Фіаніт - це штучно вирощений мінерал, який має невисоку вартість. Він характеризується прозорістю та скляним блиском і може бути різних кольорів. Фіаніт є більш доступною та бюджетною альтернативою діамантів у ювелірній промисловості.
  3. Цирконій - це метал, який видобувається з мінералу циркону. Він має сріблясто-сірий колір і використовується в різних сферах, включаючи ядерну енергетику, промисловість і медицину. Крім того, цирконій грає важливу роль у вирощуванні кубічного цирконію.

Позаяк, не зважаючи на суттєві відмінності у походженні каменів, прикраси, створені з їх використанням, виглядають привабливо. Їхні блискучі акценти у яскравому світлі роблять їх популярними серед поціновувачів ювелірних виробів. Тому пропонуємо вам переглянути наш каталог і обрати свою, унікальну прикрасу!