Найпопулярніші кольори золота: як їх створюють

13 жовтня 2023 р.
Найпопулярніші кольори золота: як їх створюють

У ювелірній галузі існує таке важливе поняття, як проба золота, і часто воно має вирішальне значення при виборі ювелірних прикрас. Проба відображає відсоток чистого золота у сплаві, виражений у тисячних частинах. Наприклад, найвища проба - 999, що вказує на 99,9% чистого золота. Популярні на ринку 585 і 750 проби означають, що в 1000 частинах ювелірного виробу міститься відповідно 585 або 750 частин чистого золота. Щоб отримати точний вміст золота у виробі в процентах, досить поділити значення на 10. А щоб дізнатися процент домішок у сплаві золота - просто відніміть від 1000 значення проби.

Домішки по-різному взаємодіють в сплаві і надають золоту певний відтінок. Додавання в більшій мірі якогось одного елемента може затемнити сплав, зробити його крихким чи занадто твердим. Аби золотий сплав набув потрібного кольору і зберіг якості подальшої ювелірної обробки, потрібне застосування складних технологічних і хімічних процесів.

Червоне золото. Додавання міді до золота надає сплаву червоний відтінок. Чим більше міді, тим більш насиченим буде колір золота. Особливістю такого сплаву є міцність яка дозволяє створювати об’ємні, ажурні прикраси, не боячись їх деформації.

Найпопулярніші кольори золота

Біле золото. Такий колір досягається завдяки домішкам паладію, платини, нікелю. Для посилення твердості і рівного блиску в метал додають родій/срібло. Сплав з платиною більш дорогий, хоча її перевагою є більш інтенсивне забарвлення золота. Найбільш оптимальний сплав білого золота з вмістом нікелю, цинку і міді. Цинк освітлює сплав, а нікель робить його більш блідо-жовтим. Досить часто вироби з білого золота покривають тонким шаром родію/паладію для надання красивого рівного блиску.

Жовте золото. Золотий сплав набуває жовтого кольору при додаванні міді та срібла. Аби колір сплаву був більш насиченим, срібло і мідь беруть в рівних частках. Жовтий метал має широку гаму відтінків - від блідо-жовтого до рожево-червоного, або ж зеленуватого.

Головне пам’ятати, що колір золота не впливає на його вартість, оскільки ціна на ювелірний виріб визначається масою чистого дорогоцінного металу у сплаві. Відтінки золота визначаються додаванням інших металів до сплаву, але це не впливає на вагу чи вміст золота у готовій пробі.

Який же відтінок вибрати? Каталоги магазинів золота пропонують масу цікавих варіантів та дизайнерських рішень. Важливо знати, який відтінок пасує особисто вам, які прикраси вже є в скриньці.

До каталогу